"ג'ורג' וג'יני"

"ג'ורג' וג'יני"
ג'יני רבין שרה ג'ורג' גרשווין

מופע היחיד הראשון של ג'יני רבין בהפקת "בית ליסין"


מתוך התוכניה:
"ערב של שניים . . .
הוא: ג'ורג' גרשווין, "מר ברודווי", המלחין האמריקאי האהוב ביותר מכל הזמנים שכתב את הלהיטים הגדולים "סוואני", "סמרטיים", "לייזה", "ליידי בי גוד" . . .
והפעם לראשונה בתרגום עברי.
היא: ג'יני רבין, שרה, מנגנת, רוקדת ומספרת את סיפורו."

שירה, נגינה ועיבודים: ג'יני רבין
בימוי: שוקי וגנר
תרגום לעברית: אליעוז רבין
תלבושת: בוקי שיף
עיצוב תאורה וסאונד: מאיר אלון
הפקה: רחל גלעד, "בית ליסין"
הצגה ראשונה: 8.5.1987

במילים של ג'יני מתוך עטיפת התקליט:
"ג'ורג' גרשווין מת הרבה לפני שנולדתי. בבית, בניו-יורק, נהג אבי ז"ל להשמיע שוב ושוב תקליטים ישנים: המוסיקה של ג'ורג' גרשווין. גדלתי על השירים האלה. מעולם לא ראיתי בהם מוסיקה "של פעם". הם תמיד נשמעו, ונשמעים לי עדכניים, חיים, מלהיבים. לנגן אותם בפסנתר – תענוג. לשיר אותם – חגיגה. להאזין להם – תמיד מעלה בי חיוך. . . או דמעות.
בכל הופעותי נהגתי לשלב שירים אחדים מפרי גאוניותו של גרשווין. שמחתי לגלות כי כאן, כמו בחו"ל, מגיב הקהל בחום עצום למשמע השירים האלה. הם מוכרים היום כמו לפני עשרות שנים.
ביקשתי מאליעוז רבין – מתרגם נפלא – להעביר את ההרגשה המקורית של שירי גרשווין לשפתו של הקהל העברי. התוצאה מאד הלהיבה אותי. והיא מאפשרת לי לעשות מה שאני הכי אוהבת לעשות: לשיר לכם, לנגן ולרקוד את ג'ורג' גרשווין.

תקליט זה מוקדש בהוקרה להוריי, לואיס ולוטי סידרר, על שנתנו לי את האהבתי למוסיקה של גרשווין."


המופע "ג'ורג' וג'יני – ג'יני רבין שרה את שיריו של ג'ורג' גרשווין" רץ במשך למעלה משנתיים בבית לסין בתל אביב ובכל הארץ. המופע זכה לסיקורים אוהדים בענפי המדיה ולהכרה בקרב אוהבי גרשווין בישראל.
כעשר שנים מאוחר יותר, ב- 1997, ההיכרות של ג'יני עם שגריר ברזיל בישראל דאז, פדרו פאולו אסמפסאו ואשתו אנה מריה – מנכ"לית "קאסה תומאס ג'פרסון" בברזיליה, הובילה להזמנה "חלומית": מסע הופעות בשש ערים בברזיל (סאלוודור, גויאניה, פורטאלזה, בראזיליה, פורטו אלגרה, קאמפינס) של "ג'ורג' וג'יני". ג'יני החלה מיד בחזרות להכנת המופע שוב, כשהפעם השירים מבוצעים בשפת המקור – באנגלית. בכל עיר ברזילאית, ליווה את ג'יני מתרגם בזמן אמת בהופעה, אשר תרגם את כל האנקדוטות וסיפוריו של גרשווין שסיפרה ג'יני על הבמה.
 
בשנת 2001, הגיעה עוד הזמנה בינלאומית עבור "ג'ורג' וג'יני" – הפעם, בתיאטרון הלאומי עתיר התהילה של מאלטה, "טיאתרו מנואל" בוואלטה. התיאטרון, שנבנה ב- 1731, הוא מהעתיקים ביותר באירופה והוא מהווה ביתו של תזמורת הפילהרמונית של מאלטה. לפני הנסיעה למאלטה, הכינה ג'יני מספר הופעות מצומצם בישראל, כשהפעם הזדמן לקהל לשמוע אותה מבצעת את שיריו של המלחין האהוב באנגלית.

גלריית תמונות

גלריית סרטונים

גלריית מוסיקה