סדנאות לקבוצות

חימום המקהלה האולטימטיבי

מהי הדרך הטובה להתחיל חזרה? איך לחמם את מקהלתך גם פיזית, ווקאלית ומנטאלית לפני שמתחילים לעבוד על הרפרטואר? בסדנה נגלה איך אפשר ליצור אווירה של אמון, שיתוף פעולה וכיף בין הזמרים: שירגישו בנוח אפילו לזוז ולרקוד יחד. נהרוג שתי ציפורים במכה אחת כשבזמן החימום הקולי, נעבוד גם על חידוד השמועה וסולפג'.

"תפוס ת'קצב" - חלק ראשון: סווינג

לכל סגנון מוסיקלי יש את הקצב, המרקם וצורת העיבוד הייחודיים לו. ולכל סגנון יש גם את ה"משהו" הנוסף שלא ניתן להגדרה, אך כה בולט כשהוא חסר! אנו קוראים לזה ה"גרוב". לא מדובר בלשיר את התווים כמו שהם כתובים בפרטיטורה: ה"גרוב" כלל לא נמצא בתווים. מדובר בניואנסים כמו לשיר "לייד באק" (קצת באיחור לפעימה) או דווקא להקדים, לגלוש אל תוך הסינקופה או דווקא לתקוף אותה, להגות את המילים בבירור או דווקא למרוח ... בסדנה זו, נבחן את האספקטים הללו באמצעות שניים מעיבודי לשירים אמריקאים אהובים: "בלו מון" (רוג'רס/הארט) ו"קצב משגע" (גרשווין/גרשווין/א. רבין).

"תפוס ת'קצב" – חלק שני: ברזיל

האם מקהלה ישראלית או גרמנית יכולה לשיר ב"גרוב" בוסה-נובה? האם סמבה לא באה בחשבון? זה לא קל, אך בהחלט אפשרי! איך "לתפוס ת'קצב" בשני עיבודי לקלאסיקות ברזילאיות "אגוה ג'י בבה" (מוראס/ג'ובים/לבנת היימן) ו"קרנבל דיזנגוף" (בוארקה/א. מנור).

פגוש את הביטלס

מסע נוסטלגי הכולל סיפורי ה"חיפושיות" ואנקדוטות שלי כנערה מתבגרת בתקופת ה"ביטלמאניה" כרקע לעבודה על שירי הביטלס: "אייט דייז א וויק", "מישל", "וון איים סיקסטי פור".

לשיר באנגלית (אמריקנית)

האם אתם רוצים להוסיף שירים פופולאריים או קצת ג'אז באנגלית לרפרטואר שלכם אבל מבטא הזמרים שלכם כבד מדי? אולי אפילו כואב? בסדנה זו, אכיר בפניכם עשרה צעדים קלים לשיפור המבטא של זמריכם באנגלית.

מ"סתם הופעה" ל"שואוטיים"

מה עושה מקהלה אחת כל כך מרתקת לצפייה כשאחרת, מוסיקלית באותה המידה, משעממת? איך מקהלה יכולה לשבות קהל? מהו המפתח להגיע מהופעה "מקהלתית" בלבד להופעה שהיא "שואו" במלוא מובן המילה. באמצעות תרגילים מתחום המשחק, הסדנה הזו יכולה לשנות לחלוטין את הדרך בה המקהלה שלך רואה ומציגה את עצמה!

שדרג את המופע שלך

האם אתם מתכוננים להופעה חשובה או לתחרות? זקוקים למבט של מישהו מבחוץ? חוות דעת שנייה? מטרת סדנה זו היא לצפות ולשמוע בצורה אובייקטיבית את הופעתכם, להצביע על החוזקות והחולשות שלה, על הדברים שניתן לשפר, ויחד לחשוב על דרכים לשדרג אותה. סדנה שימושית ויעילה!