"רוחות ברזיל"

"רוחות ברזיל"

מתוך התכניה:
בוסה נובה, סמבה? כן ולא! תהיה זו טעות לחפש הגדרה חד משמעית לסוג המוסיקה שהלהקה מבצעת. זוהי ללא ספק מוסיקה בטעם ובניחוח ברזילאי, אך מוסיקה מודרנית, מגוונת ומפתיעה, שאינה עונה להגדרה המקובלת של מוסיקה ברזילאית בארץ.
הם מבצעים את מיטב היצירות משל קאימי, ז'אבאן, פאקיטו דה ריברה (שנולד בקובה), איואן לינס וכן גרסה מפתיעה וייחודית של הארייה מתוך "בכיאנס ברזילארוס" של וילה לובוס. גם שירים מקוריים של חברי הלהקה שנכתבו ברוח ברזילאית משולבים במופע.

"רוחות ברזיל" הינו מפגש מרתק בין שלושה מוסיקאים ילידי ארצות שונות, ובעלי טעמים מוסיקליים שונים המתאחדים ליצור משהו חדש בגוון ברזילאי.

ג'יני רבין – שירה, פסנתר ותכנות קלידים
ילידת ארה"ב, זמרת מלחינה, מעבדת ופסנתרנית אשר שורשיה המוסיקליים במוסיקה הקלאסית, בג/אז ובמוסיקה הקלה האמריקאית.
ג'יני התפרסמה בישראל בשני מופעי היחיד שלה:
"ג'ורג' וג'יני", ערב שירי ג'ורג' גרשווין, ו"בייבי גראנד" (הקול על הפסנתר) וכך בהופעותיה הטלוויזיוניות והפומביות השונות.
ג'יני הינה בוגרת אוניברסיטת תל אביב ואוניברסיטת מגיל (מונטריאול) במוסיקולוגיה.

אבינועם מרטון – תופים, כלי הקשה ושירה
יליד קנדה אשר עלה ארצה בגיל צעיר. בוגר רימון – בית הספר לג'אז ולמוסיקה בת זמננו. עבר קשת רחבה של סגנונות מוסיקאליים כולל ג'אז, פופ ורוק. ניגן בלהקות ברזילאיות שונות וביניהם: קפה דה סילבה ולהקתו של פרננדו סיישס. כמו כן, הופיע עם להקת "טיפקס", "אתניקס" ואחרים.

ג'יבה פרלמן – בס, גיטרה ושירה
יליד סאו-פאולו, ברזיל. היה תלמידם שלהמורים המפורסמים חודולפו סטרואטר וקלמנטינו חבלו. בוגר בית הספר הגבוה למוסיקה "קלאם". ניגן בברזיל עם אמנים ידועי שם רבים. עם בואו ארצה ב – 1992 החל לנגן בהרכבים ברזילאיים שונים ובאולפני הקלטות שונים בארץ.

היסטורית המופע:
המופע פתח את "פסטיבל הבלוז והנשמה" , חיפה 1995.
החל מספטמבר 1995 הועלה המופע דרך קבע במסגרת הפקות "תיאטרון בית ליסין" ובכל הארץ למשך יותר משנה.
שגריר ברזיל בישראל דאז, פדרו פאולו אסומפסאו ואשתו אנה מריה היו בין אורחי הכבוד בבכורה החגיגית של המופע, ובהמשך, הפכו למעריצים נלהבים וחברים יקרים.
לאחר שנתיים, חזרה השלישייה לפעולה משותפת עבור "פסטיבל ישראל 1999", הפעם יחד עם המוסיקאים רמי שולר, ג'וקה פרפיניאן ועדי גולדשטיין, תחת השם "ניו-בוסה", כדי לנגן לשיר ג'אז ברזילאי לבאי הפסטיבל.

גלריית תמונות

גלריית סרטונים