האנסמבל של ג'יני רבין

האנסמבל של ג'יני רבין, אשר הוקם בנובמבר 1994, היה תמיד ומהוה גם כיום תופעה חריגה במקצת בקרב המקהלות וחבורות הזמר בישראל – באיכות ורמת הביצוע, ברפרטואר השירים המיוחד ויוצא הדופן בנוף המקומי, ובאנרגיות של חבריו ומנצחתו.

חברי האנסמבל – המהווים חבורה מגובשת ותוססת (במגוון גילאים מ – 20 ועד 70), הנהנית לבלות בצוותא גם בחזרות וגם מחוץ להן – השתתפו בהופעות רבות מספור ובמגוון רחב של ערבי שירה. הם הופיעו בפסטיבלים בכל הארץ (כולל אבו גוש, ופסטיבל ערד) תחרויות זמר (זכו בתחרות "שירת הארץ" 2001, וקבלו דיפלומות זהב ב – 'סולם מיל"ה' 2002, 2004, 2006), ובאירועים רשמיים שונים שאורגנו על ידי גופים ציבוריים (עיריות – ובעיקר עיריית רעננה – מועצות, צה"ל וכו') וארגוני זמר ישראליים. ויש רשימה ארוכה של הפקות פרטיות מגוונות.

הסגנונות העיקריים המובילים את רפרטואר האנסמבל הינם מוסיקת "פופ"  (כולל ביצועי שירים של ה"חיפושיות", סטינג, להקת "קווין", בילי ג'ואל, ארת'ה פרנקלין…) ושירים ישראליים מובחרים – גם ישנים וגם מודרניים – שיש בהם את ה"משהו" המיוחד הזה שגורם לג'יני לבחור בהם. ברשימה זו תמצאו בין היתר שירים של שלום חנוך, יוני רכטר, דניאל סלומון, יונתן רזאל, ירוסלב יעקובוביץ'. ל"אנסמבל" מבחר שירי מחזות זמר (מתוך "סיפור הפרברים", "פנטום האופרה", "ברנשים וחתיכות", "רנט"), ג'אז (ברזילאי: ג'ובים, ויניסיוס, בונפה, ואמריקאי: גרשווין, ברלין), סווינג ישן וטוב ואפילו שירי "בלוז". יידיש? יש.  אירוויזיון? וודאי. באך? אף הוא לא נשכח.

מתכונת שירי האנסמבל והעיבודים הינה מגוונת במיוחד:  רוב השירים מבוצעים על ידי המקהלה כולה (המונה כ- 30 זמרים וזמרות בחמישה קולות), אך מספר שירים מבוצעים על ידי הנשים בלבד, אחרים על ידי הגברים, וחלק מהשירים מבוצעים כסולו של ג'יני, כאשר החבורה מלווה אותה ברקע: כאן תמצאו את "ליידי מדונה", "ארס טו", "כאן הבית" וגם "נאצ'וראל וומאן" ושירו של אלטון ג'ון, "בורדר סונג".

המקהלה לעיתים מקבלת לשורותיה זמרים בעלי נסיון בשירה עם קול נעים, חוש קצב, אהבה לסגנון, ו"ראש טוב". קריאת תווים רצויה. המעוניינים מוזמנים ליצור קשר!

ציוני דרך:
– מיני אלבום ראשון – "האנסמבל של ג'יני רבין" – הוקלט בסוף 1998 ובו ארבעה שירים.– בשנת 2000 יצא ה"אנסמבל" לסיור הופעות מוצלח בגרמניה שבמהלו הופיע במספר ערים (לברקוזן, אופלאדן, דיסלדורף), וכמו כן השתתף בפסטיבל הג'אז המסורתי השנתי של לברקוזן. 
– בשנת 2001 הקליט ההרכב אלבום משותף עם תשעה הזוכים האחרים בתחרות "שירת הארץ" עם השיר "זה ברור" (א. רבין/ג'. רבין).
בנוסף, השתתף ה"אנסמבל" בהקלטת השיר "סרט תכלת" (פנינה איסרוב ז"ל, עיבוד: ג'. רבין) אשר הוקדש למשפחות החטופים והנעדרים בישראל.
– חברת התרופות "טבע" שהינה חברת התומכת במפעלות תרבות ואמנות, מצאה את האנסמבל ראוי למענק כספי נדיב, אשר שימש להקלטת האלבום השני של החבורה שיצא לאור בשנת 2005 ונושא את השם "עשר".
– משנת 2005, מצא ה"האנסמבל" אתגר חדש בשיתוף פעולה עם תזמורת ה"ביג זבנג", בניצוחו של סשה קנצברג. תוכניותיהם המשותפות נשאו את השמות: "צריך שניים ל . . . סווינג!" ו"שוב שרים סווינג".
– זכייה במדליית כסף בתחרות הבינלאומית הגדולה בעולם "אולימפיאדת המקהלות, גראץ 2008". חוויה שלא תשכח!
– יוני 2009, מופע משותף עם הזמר עוזי פוקס, "דואט של אהבה", ובו שירים של ג'ו קוקר.
– "טי פור טו", ערב משותף בין "האנסמבל של ג'יני רבין" לבין מקהלת "שירן" בניצוחו של דודי זבה, יוני 2010.

– ספטמבר, 2010 – מקום שלישי בתחרות "זמר לך, ארצי", מקום ראשון בתחרות סולם מיל"ה (שופטים: ד"ר מיכאל וולפה, אהרון הרלפ, נעמי פארן, אלדד שרים).

– יוני 2020 – "האנסמבל בראש טוב", מופע משותף של שתי המקהלות של ג'יני עם אומן אורח, ג'יבה פרלמן.

– יולי 2013 – "לט'ס גרוב טונייט" – האנסמבל מארח את להקת "גרוביטציה" של בניה של ג'יני, עדן לי רבין, עם הסולנית, דנה רבין.

– יוני 2014 – השתתפות בפסטיבל הבינלאומי "אלטה פוסטריה" בצפון איטליה, שם הוזמן האנסמבל להופיע הן בהופעת הפתיחה והן בהופעת הסיום – כבוד!

– 4.7.2016 – מופע הצדעה ליום העצמאות האמריקאי עם ארבעה הרכבים מצוינים: האנסמבל של ג'יני רבין, כרמל אקפלה, הכל דבש ורזוננס.

– יולי 2017 – השתתפות בתחרות אולימפיאדת המקהלות בריגה, לטביה.

– ינואר 2018 – זוכה תחרות "חביב הקהל" בפסטיבל "סובב ים המלח" – והפרס: הקלטות שני שירים חדשים באולפני תמוז (רז בורג).

– אוגוסט 2018 – הופעה באורך מלא – עם ארבעה שירים מקוריים של ג'יני למילים של אליעוז רבין – בזמריה 2018 המציין 70 שנות זמר ישראלי: "תוצרת הארץ". אומן אורח, רמי שולר.

– ביונואר 2019, הופעה חוזרת בפסטיבל "סובב ים המלח" של מיל"ה.

– יוני 2019 – "תוצרת הארץ – תוצרת חוץ". הופעת המשך במשכן העירוני למוסיקה ואמנויות ברעננה, אשר משלב שירים מפה ומשם. אומנים אורחים: רמי שולר ומורן גמליאל.

 

– אוקטובר 2019 – סיור הופעות בפולין בערים פוזנן ורשקוב כאורחים של ההרכב המעולה "אנסמבל אינספירו" בניצוחה של אלכסנדרה וואויטצ'יק.

– פברואר 2020 – זכייה במקום הראשון בתחרות סולם מיל"ה 2020 וקבלת דירוג זהב המאפשר כניסה ישירות לגמר בתחרויות בינלאומיות.

גלריית מוסיקה

בונבוניירה

זה ברור

שיר הוא לא רק מילים

רק לרקוד

גשם

One Note Samba

עוד יהיה לי

קולות

כבו האורות

Gimme Gimme Gimme

Agua de beber

A Day in the Life of a Fool

סרט תכלת

Natural Woman

כאן הבית

Dont Stop Me Now

Shetach Hahefker

סרטונים